Z kraju jednym tchem (#5)

Z kraju jednym tchem (#5)

 • Zbigniew Wodecki w katalogu GAD Records! „Sny podróżnika” to tytuł albumu, który ukaże się 26 października i będzie zawierał dwanaście utworów, zrealizowanych w studiu Polskiego Radia Katowice w latach 1975-77 z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV pod batutą Jerzego Miliana i Piotra Kałużnego. Fani debiutanckiego LP artysty oraz tego, co w ostatnich latach robił z pomocą Mitch and Mitch powinni być zachwyceni – to doskonały, inteligentny pop – pełen uroczych melodii i ciekawych aranżacji. W programie płyty znajdą się następujące utwory:

  1.  A gdyby tak Robinsonem
  2. Basia, Basia, Basia (Shami Sha)
  3. Rzuć to wszystko co złe *
  4. Kochałem panią kilka chwil
  5. Cztery ściany
  6. Ballada o Jasiu i Małgosi *
  7. Dziękczynienie
  8. Podróż do oazy
  9. Panny mego dziadka *
  10. W czwartek wygrasz ty
  11. Dokąd uleciał zapach bzu
  12. Kiedy o mnie zapomnisz
  * nagrania w wersjach innych niż na debiutanckim LP!

  Wszystkie zremasterowane z oryginalnych, radiowych taśm, uzupełnione o booklet z krótkim szkicem, tekstami utworów i piękną okładką Dawida Ryskiego. Przedsprzedaż wersji CD rusza w przyszłym tygodniu, w przygotowaniu także wersja winylowa.

 • W poniedziałek minie równe dziesięć lat, odkąd sprzedaliśmy pierwszy egzemplarz książki „Polski rock progresywny. Przewodnik”, zaczynając tym samym przygodę pod nazwą GAD Records. Chyba wypada to uczcić. Zaczynamy świętować w przyszłym tygodniu.
 • Z nieco bliższej przeszłości: rok temu ukazały się na labelu Chickadisc dwa jakże odmienne albumy – reedycja „Personal Note”, czyli etniczno-jazzowo-rockowych szaleństw Marka Nauseefa (z gościnnym udziałem m.in. Phila Lynotta i Jana Akkermana) oraz antologia zbierająca wszystkie nagrania elektroniczno-popowej formacji Moebius, działajacej w USA na początku lat 80 (piszemy nieco więcej o niej w naszym wspominkowym cyklu). Z okazji tej skromnej rocznicy oba tytuły w najbliższy poniedziałek będą dostępne w Kultowych Nagraniach w bardzo miłej cenie.
 • I jeszcze jedna promocja – z okazji urodzin Władysława Komendarka jego płyty w środę taniej niż zazwyczaj!