Z kraju jednym tchem (#7)

Z kraju jednym tchem (#7)

  • Jak na porządny plan wydawniczy przystało, będą obsuwy. Ale nie z październikowymi, a listopadowymi nowościami. Dlatego dziś tylko potwierdzimy, że w listopadzie powróci nasza sztandarowa „Sonda” w wersji CD. A że ruszamy powoli ze świętowaniem dziesięciu lat GAD Records, to może wypadałoby to uczcić też wersją winylową…?
  • Już tylko tydzień dzieli nas od nowych płyt w katalogu GAD Records. I tylko przez tydzień jeszcze można je zamawiać u nas w promocyjnej, niższej cenie. Fani Zbigniewa Wodeckiego, Jerzego Miliana, Krzysztofa Dudy i Zygmunta Wicharego – nie czekajcie!
  • „W klubie disko” to tytuł nowego, winylowego wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury, przygotowanego we współpracy z GAD Records. Na płycie znalazły się oryginały i remiksy utworów Andrzeja Korzyńskiego – stronę A wypełniają tematy z filmów „Ocalenie”, „Akwen Eldorado” i niemieckiego „Ich will nach Hause” oraz dwa utwory Arp Life – odczytane na nowo na stronie B przez Das Komplex i Hatti Vatti. Unikatowe, limitowane wydawnictwo ukazuje się z okazji festiwalu Soundedit. Możliwe, że będziemy mieli niewielką, limitowaną ilość tych winylowych krążków na sprzedaż – bądźcie czujni. A „Ich will nach Hause”, wraz z innymi nagraniami zrealizowanymi przez Andrzeja Korzyńskiego w NRD, ukaże się niebawem nakładem GAD Records na przekrojowej płycie zbierającej niemieckie podróże artysty.
  • Przy okazji premiery reedycji zespołu Chandelier zarzuciliście nas pytaniami o inne grupy z tego okresu, szczególnie australijski Aragon. Bardzo chcieliśmy, ale niestety, zespół nie jest zainteresowany wznowieniami swoich dawnych płyt, szczególnie w jakimkolwiek fizycznym formacie…