Z kraju jednym tchem (#4)

Z kraju jednym tchem (#4)

  • Nowy sezon uważamy za otwarty! Dzisiaj oficjalna premiera trzech nowych płyt – GAD Records prezentuje „Wyspę dzikich” Jacka Skubikowskiego (w wersji poszerzonej o nagrania singlowe, radiowe, koncertowe oraz dodatkowe DVD!), a Chickadisc rozbudowane, dwupłytowe edycje płyt niemieckiej formacji Chandelier („Pure” oraz „Facing Gravity”). Można zamawiać.
  • Fani SBB! Fani płyt winylowych! Uwaga! Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego. W ciągu najbliższego roku, w kwartalnych odstępach, ukażą się cztery płyty SBB z nagraniami radiowymi i studyjnymi zespołu z lat 70., które dotąd nigdy nie zaistniały na tym nośniku. Staranna selekcja z kilkunastu godzin materiału przyniosła cztery spójne tematycznie, brzmieniowo i stylistycznie krążki. Każdy zaopatrzyliśmy w okładkę bazującą na unikatowych eksperymentach fotograficznych z archiwum Wojciecha Zamecznika. Pierwszy tytuł (jeśli tłocznia nic nie pomiesza) pojawi się na początku grudnia – ale już dziś można zamówić całość! Dostępną jest subskrypcja w wersji kolorowej i czarnej. Do obu gratisowo dorzucimy torbę – idealną nie tylko do transportu płyt! Nakład tego winylowego, progresywnego szaleństwa – limitowany. (Uprzedzając pytania – na razie można zamawiać tylko całość – pierwszy LP wysyłamy na początku grudnia).
  • A teraz o tym, czego jeszcze nie można zamawiać. W październiku – oprócz wspomnianej już tydzień temu koncertowej płyty Krzysztofa Dudy – wracamy do orkiestr rozrywkowych. „Bez przesady” Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach pod dyr. Jerzego Miliana kontynuuje opowieść tam, gdzie zostawił ją ubiegłoroczny „Pretekst”. Sięgamy także do pogranicz jazzu i rozrywki z dawniejszej przeszłości, zbierając na CD „Talizman” zachowane nagrania radiowe Zespołu Jazzowego Zygmunta Wicharego. I jeszcze wspomniane już „Sny podróżnika”. Szczegóły tego tajemniczego wydawnictwa za tydzień.
  • W październiku także dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Soundedit. Giorgio Moroder, The Orb, Orbital, Morcheeba… A my szczególnie zwracamy uwagę na czwarty dzień, 28 października – dzień z Panem Korzyńskim! Najpierw rano warsztaty dla dzieci (budowanie instrumentów i szukanie dźwięków) i projekcja „Akademii Pana Kleksa”, a wieczorem spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem, projekcja „Zagubionego diamentu” oraz koncert zespołu Filipa Sojki prezentującego kompozycje Andrzeja Korzyńskiego – głównie z filmów Andrzeja Żuławskiego! Obecność w łódzkiej Wytwórni obowiązkowa – my też będziemy.