Z kraju jednym tchem (#3)

Z kraju jednym tchem (#3)

  • W sobotę, 22 września, zapraszamy do słuchania Radia Kraków. O godzinie 13:05 Agnieszka Barańska będzie rozmawiać z Wiesławem Wilczkiewiczem, który opowiadać będzie o swojej karierze – m.in. o zespołach Dżamble i Fly Ensemble. Można słuchać też online! Z tej okazji album Fly Ensemble przez cały weekend w promocyjnej cenie!
  • Pięć lat po wydaniu albumu „Altus”, zbierającego najciekawsze studyjne propozycje Krzysztofa Dudy, zrealizowane na syntezatorach w latach 1980-85, artysta powraca do katalogu GAD Records z kolejną płytą. To album koncertowy, prezentujący dwie rozbudowane (33 i 41 minut!) suity wykonywane przez Krzysztofa Dudę w latach 1984-85. To wciąż lata 80., wciąż syntezatory, ale muzyka zupełnie inna – choć równie wciągająca. Premiera płyty 26 października.
  • 23 września urodziny obchodzi Zygmunt Drużbicki – doskonały fotograf, który poza pracą na planie filmowym i wielką miłością do koni, wykonał też mnóstwo doskonałych fotografii muzycznych – m.in. podczas festiwali opolskich czy w trakcie łódzkiego „Rockowiska”. Dokumentował też pracę zespołu SBB – zarówno na koncertach, jak i w studiu. A skoro dwa dni później, 25 września, kolejną osiemnastkę obchodzi Apostolis Anthimos, to dziś na ostatniej stronie Lakis w obiektywie Zygmunta!
  • Idzie jesień, idą deszcze. Obiecujemy wrócić na platformę Mixcloud już niebawem z nowymi propozycjami – ale póki co przypominamy nasz pierwszy mix na deszczowe dni. Przyda się.