Z kraju jednym tchem (#2)

Z kraju jednym tchem (#2)

  • Wznowienia płyt zespołu Chandelier od dzisiaj dostępne w naszym sklepie – do dnia oficjalnej premiery (28.09) w niższej cenie! Przypominamy: „Pure” (1990) i „Facing Gravity” (1992), zremasterowane przez Eroca (Grobschnitt) i uzupełnione o dodatkowe płyty z unikatowymi nagraniami. O szczegółach pisaliśmy tydzień temu. Trzeci album zespołu, „Timecode” – niebawem.
  • Podpisaliśmy umowę na wydanie płyty popowej. Doskonały wokalista (i kompozytor, i nie tylko). Wyborna orkiestra radiowa. Dwanaście utworów. Z wspaniałymi melodiami, ciekawie zaaranżowanych. Nawet zapowiedź sama układa się w rymowany slogan: „Sny podróżnika” ukażą się 26 października.
  • Fani SBB i płyt winylowych – zalecamy wzmożoną czujność.
  • Czas urodzin i pożegnań. 16 września urodziny obchodzi jeden z filarów Novi Singers – Janusz Mych. Dzień później, 17 września, swoje urodziny świętuje Zbigniew Lewandowski. I nie jest to ostatni raz w tym roku, gdy piszemy o tym doskonałym perkusiście! Ze smutniejszych wiadomości – 10 września zmarł Karol Śliwka, jeden z ojców europejskiego designu. O jego pracy w branży muzycznej mówi się – co zrozumiałe – mniej niż o znaku graficznym PKO czy WSiP. To on zaprojektował logotypy Poltonu i Arstonu, opracował też specyficzną koncepcję okładek tej ostatniej firmy (z żółtym paskiem) i przygotował część z nich (m.in. Franka Kimono).

Do 14 października w Muzeum Miasta Gdyni trwa wystawa poświęcona Karolowi Śliwce (wydano do niej piękny katalog). W mieście powstał też mural, którego zdjęcie prezentujemy powyżej. Autorem fotografii i jedną z sił sprawczych tego pięknego muralu jest Patryk Hardziej, jeden z kuratorów wystawy. Polecamy!