Z kraju jednym tchem (#1)

Z kraju jednym tchem (#1)

  • Naszą jesienną ofensywę płytową zaczynamy 28 września. Do gry powraca po niemal rocznym milczeniu label Chickadisc, wkraczając na nieznane jeszcze dla siebie tereny rocka neoprogresywnego. Dwa pierwsze albumy niemieckiej formacji Chandelier („Pure” i „Facing Gravity”), jednej z ważniejszych grup jakie pojawiły się u naszych sąsiadów w latach 90., ukażą się jako zremasterowane, dwupłytowe edycje. Szczegóły w osobnym artykule. 
  • Kontynuujemy wznowienia płyt Jacka Skubikowskiego. Po obszernej, dwupłytowej reedycji „Jedynego hotelu w mieście” sięgamy po „Wyspę dzikich”. Znowu będą dwie płyty, ale tym razem jedna z nich to DVD, zawierająca wszystkie zachowane materiały telewizyjne z okresu „Wyspy dzikich” i debiutu. Premiera 28 września, szczegóły za tydzień.
  • 28 września miał się ukazać jeszcze jeden album z polskim rockiem z lat 80., ale na jego premierę poczekać będzie trzeba do listopada, kiedy drzewa być może pokryje już biały szron.
  • Wcześniej, bo w październiku, znajdziemy pretekst, by wrócić do nagrań pewnej lubianej przez Was orkiestry.
  • Władysław Komendarek niebawem będzie obchodził 70. urodziny. Ale zanim to nastąpi 8 września zagra swoje kompozycje w Łodzi w Parku Źródliska w ramach akcji „Fortepiany wolności”, a 27 września (w ramach Ars Independent) wystąpi w Katowicach w klubie „Hipnoza” (w budynku Miasta Ogrodów Katowice).
  • 30 września, w tym samym budynku, ale w głównej sali koncertowej odbędzie się impreza „Wehikuł Czasu 2018”, kolejna już edycja specjalnych występów z okazji pojawienia się nowych punktów na mapie Szlaku Śląskiego Bluesa. Wśród zaproszonych muzyków jest Józef Skrzek.

Jak widzicie, nazwę rubryki z aktualnościami pożyczamy od najlepszych (kłaniając się Jerzemu Bojanowiczowi). Dzisiaj nawet jakość zdjęcia zbliżona do oryginalnych wydań Non Stopu…