Prasa donosi… (wrzesień 2018)

Prasa donosi… (wrzesień 2018)

  • Kwartalnik Twój Blues poświęcił nam sporo miejsca w swoim letnim numerze (lato się jeszcze nie skończyło, numer wciąż dostępny – także u wydawcy). Robert Trusiak określa nasze wydawnictwa mianem kapsuły czasu – zamkniętą w małym pudełku muzykę i opis realiów jej towarzyszących. W tekście recenzuje płyty SBB, Klanu, Jacka Skubikowskiego, Cytrusa, Muzycznej Spółki Akcyjnej 1111 oraz Tadeusza Nalepy, określając muzykę filmową tego ostatniego mianem bardzo ciekawego uzupełnienia bogatej dyskografii artysty. Dziękujemy!
  • Letni numer Gazety Magnetofonowej przynosi doskonały tekst Macieja Kaczmarskiego o Jacku Skubikowskim, „Jedyny acid w mieście”. Cieszymy się bardzo i nisko kłaniamy – każde słowo o twórczości Jacka na wagę złota! Także to na Onecie.
  • Wrześniowy Teraz Rock przynosi recenzje „Trzeciej łzy od słońca” Cytrusa oraz „Powrotu z materii międzygwiazdowej” Władysława Komendarka, gdzie Michał Kirmuć przyznaje, że dyskografia artysty jest obszerna i zawiła. Staramy się to powoli prostować!
  • Nie tylko prasa! Elektroniczne wydawnictwa GAD Records pojawiły się w sierpniu w Studiu El-Muzyki Jerzego Kordowicza. Można posłuchać na stronie radiowej Trójki.
  • Sierpniowe Jazz Forum na okładce żegna Marka Karewicza, w środku zaś poświęca całą stronę (!) na recenzję „Chmury nad miastem” Klanu i Marka Ałaszewskiego. W niecodziennym bogactwie stylów, brzmień i klimatów jest to pozycja doprawdy wyjątkowa – pisze Andrzej Dorobek. Nader dobitnie uzmysławia ona bowiem (…) bogactwo i potęgę osobowości twórczej Marka Ałaszewskiego. A my przypominamy, że całkowity dochód ze sprzedaży „Chmury nad miastem” przeznaczamy na pomoc Markowi, który wymaga rehabilitacji po ciężkim wylewie. Macie już album? Kupcie dla znajomego. Albo znajomych. Najszybciej tutaj.
  • W 29 edycji kwartalnika Lizard (za którego pierwsze kilkanaście edycji byliśmy odpowiedzialni – prehistoria!) kilka recenzji naszych płyt. Najwyższe noty (8/10) zebrały reedycja „Pozorovatelny” Jazz Q, „Circulations” Jerzego Miliana, „Dno przestrzeni” Show Bandu i muzyka filmowa Zbigniewa Górnego – Sebastian Chosiński pisze o tej ostatniej, że mając w pamięci wszystkie wspomniane filmy, można odnieść wrażenie, że – przynajmniej w kilku przypadkach – ilustrująca je muzyka była wyższych lotów niż one same! Pojawiły się także ciepłe słowa o ubiegłorocznych reedycjach Władysława Komendarka oraz recenzja książki „Wiem i powiem. Życiorys dobrze brzmiący” Jerzego Miliana.
  • Czas Cytrusa dopiero nadchodzi – donoszą Anna i Tomasz Piątkowscy na swoim blogu, biorąc pod lupę „Trzecią łzę od słońca”.
  • Najnowsze wydanie brytyjskiego Record Collectora (który kilka numerów temu zachwycał się reedycją „Discofila” ORM) przynosi rozmowę z wirtualnym perkusistą Gorillaz, który wśród swoich ulubionych artystów wymienia polskie Laboratorium!